Google Haritalar’a bisiklet sürücüleri için yeni özellikler ekleniyor

Google’ın verdiği bilgiye göre, koronavirüs salgınının patlak vermesinin ardından Google Haritalar üzerinde bisiklet rotalarına yönelik taleplerde ciddi bir artış yaşandı. Taleplerdeki artışın neredeyse yüzde 70 seviyesine ulaşmasının ardından Google bazı büyük şehirler için bisiklet sürücülerine yönelik özellikler duyurdu.

Google yapay zekâ, kullanıcılar tarafından sağlanan veriler ve belediyeler tarafından sağlanan verileri kullanarak yeni özelliklerini sunuyor. Bazı şehirlerde Google Haritalar’la bisiklet şeridi olan yolları, bisiklet sürmeye uygun cadde ve bölgeleri görmek mümkün olacak. Kısacası bisiklet sürücülerine işlerini kolaylaştıracak bazı kestirmeler sunulacak.

Google Haritalar’da sunulan bir diğer yenilik ise bisiklet kiralama noktaları üzerinden adım adım navigasyon bilgisi sunulacak olması. Bu özellik toplu taşımayla navigasyon desteği sunulmasına benzer şekilde işleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 10 artık Apple M1 işlemcili Mac'lerde çalıştırılabilir

Google Haritalar ile farklı şehirlerdeki bisiklet kiralama servisleri arasındaki entegrasyon da kuvvetlendirilecek. Böylelikle kullanıcıların yol tarifi alırken bisiklet kiralama işlemlerini halletmeleri de mümkün hâle gelecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...