Google Hangouts artık kendisine özel bir web sitesine sahip

google-hangouts-web-180815

Google, sohbet servisi Hangouts’a web üzerinde yeni bir adres açtı. Bundan böyle Hangouts’un mesajlaşma ve video sohbet servisleri sadece Google+ ve Gmail’in içine gömülü olmayacak. Kullanıcılar hangouts.google.com adresine giderek de arkadaşlarıyla sohbete başlayabilecek.

Oluşturulan web sitesinde Hangouts’un üç ana özelliği olan anında mesajlaşma, sesli arama ve video sohbeti merkezde yer alıyor. Üç özelliğe de sayfanın orta kısmında yer alan büyük butonlar aracılığıyla erişilebiliyor. Böylelikle sürekli Gmail’in içinde olmayanlar için servisten faydalanmak çok daha kolay hâle geliyor.

Hangouts son dönemde Google’ın oldukça yoğun ilgi gösterdiği platformlar arasında yer alıyor. Platformun iOS ve Android uygulamalarını güncelleyen şirket, tasarım dilini Material Design’a daha uygun hâle getirirken, kullanımı da önemli ölçüde kolaylaştırdı.

Hangouts’un Google içinde üzerinde çalışılması gereken servislerden biri olduğunu söylemek pek yanlış olmayacaktır. Google hesabı olan herkesin Hangouts için potansiyel bir kullanıcı olduğu göz önünde bulundurulunca platformun daha modern bir tasarım ve ayrı bir web sayfasıyla boy göstermeye başlaması fazlasıyla doğru bir karar gibi gözüküyor. Yeni web sitesi Google Hangouts’un gerçek kullanıcı sayısına olumlu katkı yapıp yapmayacağı ise zamanla anlaşılacak.

İLGİLİ HABERLER