Google Hangouts Android uygulamasının tasarımını değiştiriyor

google-hangouts-4-android-110615

Google’ın Hangouts mesajlaşma servisi şirketin birçok alandaki çalışmalarının merkezinde yer alıyor. Görüntülü görüşme, Google Voice aramaları ve hatta SMS bile Hangouts’un özellikleri arasında yer alıyor. Bu kadar çok işlevin yüklü olması Hangouts’un Android uygulamasını biraz karmaşık hâle getiriyordu. Neyse ki, bu durum Hangouts Android uygulamasının yeni sürümüyle değişecek gibi görünüyor.

Android Police sitesi Hangouts uygulamasının yeni versiyonuna çıkıştan önce erişmiş. Görünüşe göre Hangouts 4 çok daha temiz ve sade bir arayüzle birlikte geliyor.

Yeni sürümde kişiler sekmesi ortadan kaldırılıyor, bu işlev soldaki kayarak açılan menüye ekleniyor. Ayrıca kullanıcı arayüzüne eklenen yeni bir aksiyon butonu iletişim kurulan en son kişilerin listesine erişim sağlıyor, yeni bir sohbet veya görüntülü görüşme başlatmayı mümkün kılıyor.

Kullanıcılar çok yakında mobil cihazlar üzerinden durum mesajlarını belirleyebilecekler, ayrıca sohbet arayüzü de daha temiz ve sade hâle getirilmiş. Bunun yanında yazılı olmayan nesneleri göndermek gibi işleri de daha kolay gerçekleştirmeyi sağlıyor, tek bir butonla fotoğraf, konum, emoji veya yapışkan gönderme imkanı mevcut olacak.

Android Police sitesinin de belirttiği gibi, ekran görüntüleri yayınlanan uygulama henüz çıkmadı. Ayrıca uygulama henüz tablet uyumlu da değil gibi görünüyor. Anlaşılan Google mesajlaşma uygulamasının yeni sürümü için çalışmalara ve düzenlemelere devam ediyor. Aşağıdaki kaynak bağlantıda daha fazla ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER