Google haber, görsel ve video aramaları için daha fazla gerçek zamanlı veri sunacak

google haberGoogle Trendler sayesinde insanların internet ortamında hangi bilgilerin peşinde olduğu gerçek zamanlı biçimde takip edilebiliyor. 2015’ten bu yana faaliyette olan platform, meraklı internet kullanıcıları için daha verimli hâle gelecek. Google haber, görsel, video ve alışveriş aramaları için kullanıcılarına Google Trendler üzerinden daha fazla gerçek zamanlı veri sunacak.

Google sunduğu yeni imkânları anlatırken örnek olarak ünlü şarkıcı Taylor Swift’i kullanıyor. Google Trendler’de arama kutusuna Taylor Swift yazıldığında altta beliren otomatik tamamlama sonuçlarından birinde “Amerikan şarkıcı ve söz yazarı” etiketi bulunuyor. Bu etiket, kullanıcıların merak ettiği sonuçları barındırıyor.

“Şarkıcı ve söz yazarı” etiketine tıklandığında son 1 haftalık dönem içinde seçilen ülkede Taylor Swift için yapılan aramalara dair detaylar görülüyor. Kullanıcılar açılan sayfada genel aramaların dışında haber, görsel ve video aramalarına yönelik verilere de ulaşabiliyor.

Google haber, görsel ve video aramalarına dair coğrafi detayları da gösterecek

Google haber, görsel ve video aramalarında seçilen bir terim için ilginin en yüksek olduğu yerleri de kullanıcılara gösterecek. Bu araçların reklamcılar ve demografik araştırmalar yapanlar için yararlı olacağı söylenebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...