Google’ın yeni yerleşkesi kamp alanına benzeyecek

google genel merkezi yeni

Google’ın yeni yerleşkesine dair çeşitli plan ve tasarımlar daha önceden gün yüzü görmüştü. Ancak ortaya çıkan yeni planlar, şirketin tasarımda önemli değişiklikler yaptığını gösteriyor. Mevcut Google genel merkezi alanın yanına inşa edilecek yeni yerleşkeye ait yeni planlar, şirketin yerel makamlara sunduğu planlama başvurusu sayesinde dolaşıma çıktı.

Google tarafından yerel yetkililere sunulan taslaklara bakıldığında, yeni yerleşkenin düz ayak bir yapı olmasına önem verildiği anlaşılıyor. İnternet devinin doğayla bütünleşik bir mimariyi tercih etmesi ilk bakışta göze çarpan unsurlar arasında bulunuyor.

Uzaktan bakıldığında dev çadırlara benzeyen yapılar barındıran yeni yerleşke, 182 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edecek. 13 bin 700 metrekarelik alanın ise üstü kapalı olacak. Böylelikle yerleşke içinde yeşilin hakim renk olması mümkün hâle gelecek. Paylaşıla taslaklara göre, Google’ın yeni yerleşkesinde paten kaymak isteyenler için de özel bir alan bulunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...