Google Fotoğraflar’ın bazı düzenleme araçları için paralı olacak işareti

Google Fotoğraflar çok kullanışlı bir fotoğraf yönetimi ve düzenleme uygulaması. Popülerliği arttıkça Google da Fotoğraflar’dan para kazanma fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Türkiye’de kullanımda olmasa da, yurt dışında abonelik karşılığında seçilen 10 adet fotoğrafın basılmış hâlinin müşterilere gönderilmesi para kazanma girişimlerinden bir tanesiydi. XDA Developers ve Android Police sitelerine göre Google, daha önce ücretsiz olan bazı düzenleme araçlarını sadece Google One abonelerine sunmayı amaçlıyor. Bu, çok sevilen servise balta vurabilir.

Google Fotoğraflar uygulamasına gelen en son güncellemenin kodlarında, uygulamanın belirtilen yöne doğru ilerlediğini işaret eden bazı satırlara rastlanıyor. Bunlar aşağıdaki gibi Türkçeye çevriliyor:

Google One üyesi olarak, ekstra düzenleme özelliklerine erişim elde edersiniz.

Google One üyeliğiyle ekstra düzenleme özellikleri edinin.

Google One üyeliğiyle bu özelliğin ve daha fazlasının kilidini açın.

Google One üyeliğiyle daha fazla düzenleme özelliğinin ve depolama alanının kilidini açın.

Ancak bu girişim sadece kod parçacıklarıyla sınırlı değil gibi görünüyor. Görünen o ki, Google bu özelliği bazı insanlarla test etmeye başlamış. XDA Developers’dan Mishaal Rahman tarafından paylaşılan fotoğraf bunu gösteriyor:

Google ise The Verge sitesine, ücretsiz olan renk aracının paralı olarak sunulmadığını belirtti. Sadece daha fazla fotoğrafta kullanılabilen yeni bir versiyon sunduğunu kaydetti:

Google Fotoğraflar’da renk artırma, derinlik bilgisi içeren fotoğraflar için (portre modu gibi) herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği bir özelliktir. Google One üyeleri, bu yılın başlarında başlayan ve devam eden teklifin bir parçası olarak, bu özelliği derinlik bilgisi olmayanlar da dahil olmak üzere daha fazla insan fotoğrafına uygulayabilir.

Yine de Google, diğer düzenleme araçlarının ve özelliklerin Google One abonelerine özel olarak sunulup sunulmayacağı konusunda net bir şey söylemiyor, şu an için paylaşacak bir şeyinin olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 11 PC Sistem Durumu uygulaması yeniden yayında

Google One henüz Türkiye’de kullanıma sunulmadı. Kullanıcılar yurt dışında, ayda 1.99 dolardan başlayan ücret karşılığında Google servislerinde kullanabilecekleri 100 GB bulut depolama alanına sahip oluyor. Ayrıca Android cihazlarının yedeklenmesi için de bu servis kullanılıyor. Google, aylık 9.99 dolarlık ödemeler karşılığında ise 2 TB depolama alanı ve VPN özelliğini de bu servis dahilinde sunuyor. Ancak Google Fotoğraflar’da paralı olarak sunulacağı işaret edilen düzenleme araçları Google One’ın kapsamının daha da genişleyeceğini gösteriyor.

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

watchOS 8 İncelemesi

Sonbahar geldi ve Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 ile birlikte akıllı saatleri için watchOS 8 güncellemesini yayınladı. Diğer Apple cihazları gibi geniş bir...

Twitter’a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak şirket cuma günü geleceğe dair baz umut verici bazı haberler paylaştı....

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun