Teknoloji

Google Fotoğraflar web uygulaması için yeni özellik

google fotoğraflar web pixel 8

Google Fotoğraflar web uygulamasında küçük ancak kullanıcıların işine yarayabilecek bir değişikliğe gidildi. 9to5Google sitesinin haberine göre, artık her fotoğrafın bilgi bölümünde “Yedeklendi” isimli bir kategori yer alacak. Bu bölümde fotoğrafın orijinal kalitesinde mi, yoksa alan tasarrufu modunda mı kaydedildiği gösterecek. Fotoğrafın bulutta kapladığı alanı da burada görmek mümkün olacak.

Google geçtiğimiz yılın haziran ayı itibarıyla Fotoğraflar’daki depolama alanı politikasında değişikliğe gitmiş ve fotoğrafları yedeklemek için ücretsiz sınırsız alan sunmayı bırakmıştı. Dolayısıyla internet devinin yaptığı değişiklikler Fotoğraflar’ı ücret ödemeden kullanmayı sürdürenlere bir hayli yardım edebilir.

“Yedeklendi” kategorisiyle depolama alanında yer açmak isteyen kullanıcılara daha kapsamlı kontrol seçenekleri sunuluyor. Mevcut “depolama alanını yönet” bölümü ise kullanıcılara daha genel bir görünüm ve yönetim araçları sağlıyor.

Google Fotoğraflar web uygulamasına eklenen bu yeni kategoriyi iOS ve Android’de görmek şu an için mümkün olmuyor. Özelliğin tüm hesaplara dağıtımının da henüz tamamlanmadığını belirtmekte fayda var.

İLGİLİ HABERLER