Ana Sayfa Fotoğrafçılık Google Fotoğraflar web sürümü masaüstü uygulaması gibi çalışacak

Google Fotoğraflar web sürümü masaüstü uygulaması gibi çalışacak

google fotograflar webGoogle Fotoğraflar web sürümünden bundan böyle bir masaüstü uygulamasıymış gibi yararlanmak mümkün olacak. Progressive Web Uygulaması’na dönüşen sürüm, bilgisayarın masaüstüne veya telefonun ana ekranına bir uygulamaymış gibi yerleştirilebilecek.

Bunun için kullanıcıların bilgisayarlarında Google Chrome’un 67 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Google Fotoğraflar web sürümü, Google Chrome üzerinden masaüstüne yüklendikten sonra Google Chrome’u başlatmaya gerek duymadan açılabilecek.

Google Fotoğraflar’ı masaüstüne ekleyebilmek için öncelikli olarak, Google Fotoğraflar’ın web sürümünü Chrome üzerinde açmak gerekiyor. Ekranın sağ kısmındaki üç nokta ikonuna dokunulduğunda açılan menü üzerinden Diğer Araçlar sekmesine gidiliyor. Burada da “Google Fotoğraflar’ı yükle” seçeneğine tıklandığında işlem başlıyor. Bu işlem için bazı Chrome kullanıcılarının Progressive Web Uygulamaları’nı (PWA) manuel olarak etkinleştirmeleri gerekiyor.

Web sürümünü telefonun ana ekranına yerleştirmek için de Google Chrome üzerinden Google Fotoğraflar’ın internet sitesini açmak ve tarayıcının menü butonu üzerinden “Ana ekrana ekle” seçeneğine dokunmak gerekiyor. Fotoğraflar’ın web uygulaması versiyonunun mobil uygulamanın yerini tam anlamıyla tutmadığını belirtmekte fayda var.

Google Fotoğraflar web sürümü, masaüstü uygulamasına dönüştüğünde de tıpkı bir internet sitesi gibi işliyor. Uygulama üzerinden fotoğraf yüklemek, düzenlemek ve paylaşmak, albümleri organize etmek, etiket eklemek, kolaj ve animasyon oluşturmak mümkün oluyor. Henüz tüm kullanıcıların Google Fotoğraflar web sürümünü bir masaüstü uygulamasına dönüştürememesi, Google’ın özelliğin dağıtımını kademeli olarak gerçekleştirdiğini gösteriyor.

2 YORUMLAR

 1. Masaüstünde bu şekilde bir işlem olmuyor. Nedeni ise
  1- Sağ tarafta üç nokta yok. Kişi profili, oluştur, karşıya yükle ve diğer google uygulama bağlantıları var.
  2-Sol tarafta hamburger menü içinde diğer araçlar diye bir şey yok en yakın ya da benzer olarak ayarlar bölümü var oradan da yapamıyorsunuz.
  3-Makaleyi yazmadan önce uygulanabilirliğini veya yapılabilirliğini kontrol ederseniz sizin için daha iyi olur kanaatindeyim.
  Teşekkürler

  • Merhaba,

   Söz konusu özellik henüz sizin için kullanıma sunulmuş olmayabilir. Haberlerimizi hazırlarken mutlaka uygulanılabilirliğini veya yapılabilirliğini kontrol ediyoruz. Keza bu haber için de kontrolümüzü gerçekleştirdik.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,342BeğenenlerBeğen
11,808TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,584AboneAbone Ol

İNCELEMELER