Google Fotoğraflar Live Photos formatını desteklemeye başladı

google-fotograflar-311215

Google Fotoğraflar şimdi kullanıcılara iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’larıyla çektikleri Live Photos görüntüleri de yedekleme ve görüntüleme fırsatı veriyor. Google bu değişikliği servisin Twitter hesabından geçtiği bir mesajla duyurdu.

iOS uygulamasının en son sürümüyle birlikte Apple’ın bu yeni ve giderek popülerleşen fotoğraf formatı da, en yeni iPhone modelleriyle birlikte tanıtılmasının üzerinden yaklaşık altı ay geçtikten sonra desteklenmeye başladı.

Rakamlar gösteriyor ki, Google fotoğraf depolama servisiyle ne yaptığını biliyor. Uygulama sadece bir yıldan az zamanda 100 milyonun üstünde kullanıcı sayısına ulaştı. Birçok kullanıcı için bu yenilik, Live Photos fotoğraflarını Apple’ın ücretsiz olarak verdiği 5 GB’lık iCloud depolama alanını tüketme korkusu yaşamadan saklama fırsatı verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 6s ve 6s Plus ile çekilmiş Live Photo nasıl duvar kağıdı yapılır?

Eğer daha sonrası için rahatlıkla yedekleyemeyeceğinizi düşündüğünüz için Apple’ın Live Photos formatında uzak duruyorsanız, şimdi iPhone 6s ve 6s Plus’ın Kamera uygulamasındaki Live Photos ikonuna dokunmak ve bu modu açmak için hiçbir bahaneniz kalmadı demektir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...