Teknoloji

Google Fotoğraflar için yeni arama sonucu filtreleri geliyor

google fotoğraflar

Google Fotoğraflar için kullanıcıların aradıkları fotoğraf ve videoları bulmalarını kolaylaştıracak yeni bir özellik test ediliyor. Kullanıcılar uygulama içinde belirli bir kişinin fotoğraflarını ararken arama sonuçlarını farklı içerik formatları doğrultusunda filtreleyebilecek.

Android Police’in haberine göre; kullanıcılar arama sonuçlarını favoriler, videolar, selfieler, kolajlar, animasyonlar, filmler, ekran görüntüleri, arşiv ve hareketli fotoğraflar gibi seçeneklere göre filtreleyebilecek. Görüntünün yüklendiği cihaza göre filtreleme seçeneği ise şu an için mevcut değil.

Söz konusu arama filtrelerinin henüz belli bir sürüme sabitlenmediğini belirtmek gerekiyor. Bu da filtrelerin şu an için sunucu tarafında yapılan güncellemelerle bazı hesaplarda test edildiği anlamına geliyor.

Google Fotoğraflar içinde arama terimleriyle filtreleme yapma özelliği uzun süredir mevcut. Kullanıcılar “X’in selfielerini göster” dediklerinde önce o kişinin olduğu tüm fotoğrafları, ardından da selfielerini görebiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER