Google Fotoğraflar Favoriler özelliğiyle yenileniyor

google fotograflar favorilerGoogle Fotoğraflar, Android işletim sistemli telefonların neredeyse tamamında ön yüklü olarak sunuluyor. Çok sayıda iPhone kullanıcısı da fotoğraf ve videolarını arşivlemek için Google Fotoğraflar’dan yararlanıyor. Ancak bu durum servisin bazı temel özelliklerden yoksun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Google Fotoğraflar Favoriler özelliğiyle bu temel eksiklerden en azından birini kapatıyor.

Favoriler özelliğinin Google Fotoğraflar kullanıcılarına dağıtımı bu hafta itibarıyla başlayacak. Kullanıcılar fotoğraflarını sağ üst köşeye yerleştirilen yıldız ikonuna dokunarak Favoriler albümüne ekleyebilecek.

Favoriler albümü fotoğraflar yıldızla işaretlenmeye başladığında otomatik olarak oluşturuluyor. Bunun için kullanıcıların ekstra bir işlem yapması gerekmiyor. Şirketten yapılan açıklamada, özelliğin dağıtımının kademeli olarak gerçekleştirileceği ve kısa süre içinde tüm kullanıcıların bu özellikten yararlanabileceği belirtildi.

Google Fotoğraflar Favoriler dışında başka yenilikleri de kullanıcılarına sunuyor. Bundan böyle servisin kullanıcıları, kendileriyle Google Fotoğraflar üzerinden paylaşılan fotoğrafları beğendiklerini kalp ikonuna dokunarak gösterebilecek. Google kısa süre önce I/O 2018’de duyurduğu yapay zekâ destekli düzenleme özelliğini de kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...