Google Fotoğraflar yeni düzenleme araçlarına kavuştu

google fotograflar duzenleme

Google Fotoğraflar, Google+’tan bağımsız bir servise dönüştüğünde sunduğu kullanışlı algoritma ve sıkıştırılmış fotoğraflar için sınırsız depolama alanı gibi özelliklerle artı puan toplamayı başarmıştı. Ancak Google+’ta kullanıcılara sunulan Snapseed tabanlı fotoğraf düzenleme araçlarının eksikliği, bir nebze de olsa hayal kırıklığı yaratmıştı.

Fotoğraflar servisinin web versiyonu için gerçekleştirilen son güncellemeyle birlikte Google, düzenleme araçlarında beklenen iyileştirmeleri kullanıcılarına ulaştırıyor.

Güncellemeyle birlikte kullanıcıların düzenleme yaparken fotoğraflar arasında korkusuzca geçiş yapmasının önü açılıyor. Google, gerçekleştirilen değişiklikleri otomatik olarak kayıt altına alıyor. Kullanıcılar işlerini bitirdikten sonra “Tamam” veya “Orijinale dön” seçeneklerinden birine tıklayarak fotoğrafla ne yapacaklarına karar verebiliyor. Yeni görüntü oranı seçim aracıyla birlikte kullanıcılar fotoğraflarının orijinal boyutta mı, kare formatında mı yoksa, 16:9 şeklinde mi gösterileceğine karar verebiliyor.

Google Fotoğraflar düzenleme araçlarında gerçekleştirilen değişiklik, henüz servisin mobil uygulamalarına yansımış olmasa da, yakında akıllı telefonlarda da bu araçların sunulacağını görmek pek zor değil.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...