Google Fotoğraflar beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayacak

google fotograflarGoogle Fotoğraflar, Google’ın sunduğu en işlevsel uygulamalar arasında yer alıyor. Uzun bir süre boyunca tam teşekküllü fotoğraf düzenleme ve galeri uygulamalarının bir gölgesi niteliğinde olan servis, son zamanlarda yeni özelliklere kavuşuyor.

Bu yeni özelliklerle uygulamanın düzenleme konusundaki kapasitesi de kayda değer ölçüde arttı. Yayınlanacak yeni güncellemeyle Google, fotoğraf uygulamasına beyaz dengesini otomatik olarak ayarlama özelliğini eklenecek.

Uygulamada daha önceden mevcut olan “Otomatik” isimli özellikle pozlama, doygunluk ve kontrast gibi değişkenler otomatik olarak ayarlanabiliyordu. Beyaz dengesinin de listeye eklenmesiyle birlikte uygulamayı kullananların “mükemmel fotoğraf”a ulaşması biraz daha kolaylaşacak.

Google Fotoğraflar otomatik beyaz dengesi ayarını önce Android’e getirecek

Otomatik beyaz dengesi ayarlama özelliği ilk olarak servisin Android uygulamasına eklenecek. Ardından iOS uygulaması da bu yeteneğe kavuşacak. Uygulamaya benzer başka seçeneklerin eklenmesi konusunda bir işaret verilmese de, Google’ın böyle bir hamlede bulunmasının pek çok kişiyi sevindireceği rahatlıkla söylenebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...