Google Fotoğraflar’ın yeni video düzenleme araçları Android’de

Google Fotoğraflar Android uygulamasını kullananlar, iOS cihaz sahiplerinin bir süredir faydalandığı gelişmiş video düzenleme araçlarına sonunda kavuşuyor. Android Police sitesinin haberine göre, bu araçlar hem Google Pixel hem de diğer Android telefonlarda kullanıcılarla buluşuyor. Araçların sunucu tarafında yapılan güncellemeyle uygulamaya eklendiği ifade edildi.

Google’dan geçtiğimiz şubat ayında yapılan açıklamada, yeni düzenleyicide 30’dan fazla kontrol seçeneğinin bulunduğu belirtilmişti. Söz konusu kontroller kesme araçlarını, filtreleri, kontrast, doygunluk ve parlaklık ayarlarını kapsıyor.

Google’dan daha önce yapılan açıklamada, uygulamaya önümüdeki dönemde bazı “ayrıcalıklı” özelliklerin de ekleneceği belirtilmişti. Bu özellikler de yavaş yavaş dağıtıma çıkıyor. Ancak söz konusu özelliklere erişmek için Google One abonesi olmak gerekiyor. Bunlardan bazıları yapay zekâ desteğiyle sunulacak. Haziran ayından itibaren Google Fotoğraflar’ın ücretsiz sınırsız depolama alanı politikasını da sonlandıracağını hatırlatmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bir YouTuber AirTag'i Tim Cook'a gönderince neler oldu? - Video

Google Fotoğraflar Android uygulaması için hazırlanan “ayrıcalıklı” özelliklerin de iOS’e gelebileceği ifade edilmişti. Ancak şu an için Google’dan bu yönde bir hareket gelmiş değil.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...