Google Fotoğraflar Android uygulamasının Albümler sekmesi yenilendi

google news abone ol

google fotograflar androidGoogle Fotoğraflar Android uygulaması içinde arananları bulmak artık biraz daha kolay hâle gelecek. Uygulama için yayınlanan son güncellemeyle kullanıcılara sunulan yeni Albümler sekmesi, cihazdaki fotoğrafları daha hızlı biçimde bulmayı sağlayacak.

Yenilenen Albümler sekmesi üç bölüme ayrılıyor. Bunlardan biri film rulosunu farklı biçimlerde (konum, kişiler, vb.) keşfetme imkanını sağlıyor. İkinci sekmede başka uygulamalar içinden çekilen fotoğraflar gösteriliyor. Üçüncü sekme ise gerçek fotoğraf albümlerini ekrana taşıyor.

Bu kompleks yapı, bir an için, sekmeye “Albümler” adı verilmesinin yanlış bir tercih olduğunu düşündürüyor. Ancak yapılan değişikliğin özünde kullanıcılar için yararlı olduğunu belirtmek gerekiyor. Daha öncesinde başka uygulamalarda çekilen fotoğraflar, başka bir menü üzerinden çekiliyordu. Bu değişiklikle kullanıcılar ekstra bir adım atmaktan kurtuluyor. Diğer iki bölüm ise güncelleme öncesinde de Albümler sekmesi içinde yer alıyordu. Artık bu bölümler eskisine kıyasla daha kolay biçimde görülebiliyor.

Google Fotoğraflar Android uygulamasında keşif bölümü daha görünür hâle geliyor

Daha öncesinde tam boy fotoğraflarla temsil edilen albümler, artık kare formatında birden fazla fotoğrafla gösterilecek. Böylelikle eskiye kıyasla daha fazla fotoğrafı görmek mümkün olacak. Keşif bölümü de güncellemeyle genişletiliyor ve daha belirgin hâle geliyor. Bu sayede bölümün daha sık kullanılmasının da önü açılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR