Google Ebola kampanyasında vatandaşlar tarafından yapılan bağışları ikiye katlayacak

google-ebola-111114

Google’dan yapılan açıklamada şirketin Afrika’da Ebola ile mücadele eden vakıflara 10 milyon doların üzerinde bir bağış yapacağı belirtildi. Şirket öncelikli olarak Ebola ile mücadele eden veya virüsten etkilenen insanlara yardım eden sivil toplum kuruluşlarına 10 milyon dolar dağıtacak. Kampanyanın ikinci aşamasında ise şirket yapılan tüm bağışları ikiye katlayacak. Örneğin bir vatandaş 1 dolar bağışladığı takdirde, Google 2 dolarlık bir bağışta bulunacak. Bu bağış kampanyasına ek olarak, Google aile vakfı aracılığıyla Ebola ile mücadele için 15 milyon dolar daha bağışlayacak. Facebook da geçtiğimiz hafta benzer bir kampanyanın duyurusunu gerçekleştirmişti.

Google’dan yapılan açıklamada ilk etapta dağıtılacak 10 milyon doların UNICEF için ABD Bütçesi, Save the Children, Partners in Health, NetHope, Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kurtarma Komitesi ve InSTEDD gibi örgütler arasında paylaştırılacağı belirtildi. Bu örgütlerin her biri Ebola virüsünün yayılmasını ve gelecekte tekrar ortaya çıkmasını önlemek için çalışıyor.

Google “1’e 2” şeklinde tanımlanabilecek bağış kampanyasının 7.5 milyon dolara ulaşılana dek devam edeceğini açıkladı. Bu kampanyayla birlikte Google’ın Ebola ile mücadele için yaptığı toplam bağış miktarı 32.5 milyon dolara çıkacak. Google’ın bağışlar için oluşturduğu portalda Google Wallet kullanılsa da, Network for Good sitesi aracılığıyla da bağış yapılabilecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...