Teknoloji

Yeni Google Drive arayüzünün dağıtımı başladı

google drive

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamaları için duyurusu daha önce yapılan yeni arayüzlerin dağıtımı başladı. Bu yeni arayüzle birlikte söz konusu uygulamalar Material Design 3 tasarım diline yaklaşmış olacak. Uygulamaların görünüşleri değişse de, işlevleri aynı kalacak. Google’dan yapılan açıklamada, kullanıcıların karşısına daha sade bir görüntünün çıkacağı belirtildi.

Daha önce yapılan paylaşımlar, uygulamaların yeni görünümleriyle Gmail’e biraz daha yaklaşacağını göstermişti. Google’ın tüm ürünlerinde “iş birliği yolculuklarını yenileme” hedefinde olduğunu düşününce buna şaşırmamak gerekiyor.

Duyurusu daha önce yapılan yeni tasarımla birlikte Google’ın iş birliği ve üretkenlik uygulamaları için farklı bir dönem başlamış oluyor. İnternet devi, uygulamaları arasındaki tasarım birliğini koruma konusunda da önemli bir adım daha atıyor.

google drive

Yeni Google Drive tasarımının dağıtımı mart ayı bitmeden tamamlanacak

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarının yeni tasarımlarının yaklaşık 20 gün içinde tüm kullanıcılara ulaşması planlanıyor. 25 Mart itibarıyla dağıtım sürecinin tamamlanmış olması öngörülüyor. Eski G Suite planlarını kullananlar da yeni tasarımı deneyimleyebilecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER