Google Drive için yeni masaüstü uygulaması

Google, Drive kullanıcılarının dosyalarını yedekleme ve eş zamanlama yöntemlerini yenilemeye devam ediyor. Şirket şimdi de Mac ve Windows için hazırladığı yeni masaüstü uygulamasını dağıtıma çıkardı.

Drive masaüstü uygulaması, 2018 çıkışlı Backup and Sync (Yedekle ve Eş Zamanlama) ve Drive File Stream uygulamalarının yerini alacak. Söz konusu uygulama, kurumsal kullanıcılar için hazırlanmıştı. Google Workspace’in herkese açılmasıyla birlikte ayrı eş zamanlama yöntemleri kullanmanın bir anlamı kalmadı.

Google’dan verilen bilgiye göre, yeni uygulama yerini aldığı iki yazılımın en iyi yönlerini birleştirecek. Kullanıcılar fotoğraf ve videolarını Drive’ın yanı sıra Google Fotoğraflar üzerinde de eş zamanlayabilecek. Buna ek olarak, bilgisayardaki Drive dosyaları da uygulamada yansıtılacak.

Uygulama kullanıcılara masaüstü ve belgeler gibi yerel klasörleri eş zamanlama imkanını da verecek. Microsoft Outlook ve Meet’in takvimleriyle entegre çalışan uygulama, Microsoft Office dosyalarını düzenleyenleri gerçek zamanlı olarak görmeyi de mümkün kılacak.

Drive File Stream uygulamasını kullananların pek fazla değişiklik yapması gerekmiyor. Google bu uygulamanın ismini Masaüstü İçin Drive olarak değiştirirken, Backup and Sync’in özelliklerini de sisteme ekliyor. Backup and Sync kullanıcılarına ise bilgilerini taşımaları için 1 Ekim’e kadar süre verildi. Uygulama bu tarihten itibaren çalışmayacak.

Oppo A54s tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 5000 mAh pil

Oppo A54 mart ayında tanıtılmış, bundan bir ay sonra da telefonun 5G versiyonu gözler önüne çıkmıştı. Bu gruba şimdi de Oppo A54s eklendi. Akıllı...

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Xiaomi 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleri için Türkiye fiyatları duyuruldu

Xiaomi Türkiye pazarındaki genişlemesini eylül ayında duyurduğu 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleriyle sürdürüyor. Şirket bugün İstanbul'da düzenlediği etkinlikte yeni telefonlarının...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun