Google Dokümanlar emojili reaksiyonlarla renkleniyor

google news abone ol

Ortak çalışma, Google Dokümanlar uygulamasının temel taşlarından biri konumunda. Pek çok kullanıcı, aynı belge üzerinde eş zamanlı olarak düzenleme veya yorum yapabiliyor. Artık kullanıcılar yorumlarına, sosyal medya platformlarında olduğu gibi, emojili reaksiyonlar da ekleyebilecek.

Google’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, emojili reaksiyonlar ile kullanıcılara içeriğe dair fikirlerini belirtmek için “daha az resmi” bir seçenek sunulduğu belirtildi.

Bu yeni özellik, kullanıcılar düzenleme modundayken metinde bir bölümü taradığı zaman ortaya çıkıyor. Burada kullanıcılar gülen yüz ikonuyla temsil edilen “reaksiyon ekle” seçeneğini görecek. Google’dan verilen bilgiye göre, kullanılan emojiler Google Chat ile paylaşılacak ve bir uygulamada belirlenen tercihler diğerlerine de yansıtılacak. Emoji tercihleri her iki uygulama üzerinden de güncellenebilecek.

google dokümanlarGoogle Dokümanlar kısa süre önce 15. yaşını kutlamıştı. Uygulamanın özellik setini sürekli olarak genişleten Google, son olarak Dokümanlar üzerinden e-posta taslağı oluşturmayı ve ardından taslağı Gmail üzerinden göndermeyi mümkün hâle getirmişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR