Teknoloji

Google Cihazımı Bul platformunda telefonlardan fazlasını bulmak mümkün olacak

google cihazımı bul

Google Cihazımı Bul platformunun kapsamını genişletiyor ve platformunu modernize ediyor. Böylelikle Cihazımı Bul’un Apple ve Tile’ın konum takip çözümleriyle aynı çizgiye gelmesi hedefleniyor.

Şirketin I/O 2023 etkinliğinde sahneye çıkan Google Başkan Yardımcısı Sameet Samat, önümüzdeki dönemde kulaklıkların, tabletlerin ve diğer ürün kategorilerininin Cihazımı Bul platformuna ekleneceği belirtildi. Daha da önemlisi, Cihazımı Bul artık kayıp cihaza sinyal göndermek ve yerini tam olarak belirlemek için başkalarının cihazlarını da kullanan geniş bir ağa dönüşecek.

Samat, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Cihazımı Bul dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca Android cihazından oluşan bir ağ tarafından desteklenmektedir. Tile, Chipolo ve diğer üçüncü taraflar da yenilenen programa katılacak. Başından beri, ağı gizliliği koruyacak şekilde tasarladık. Konum verisi şifreleniyor ve şirket tarafından görüntülenemiyor.”

google cihazımı bul

Google Cihazımı Bul uygulaması bilinmeyen takip cihazlarına geçit vermeyecek

Samat, konum izleme cihazlarının kötüye kullanımıyla ilgili önlemler aldıklarını belirtmeyi de ihmal etmedi. Google Cihazımı Bul uygulaması, bilinmeyen takip cihazlarının tespit edilmesi durumunda uyarıda bulunacak.

İLGİLİ HABERLER