Google’ın yeni nesil Chromecast’inin izleri Android TV’de görüldü

Google’ın Android 11 için yayınladığı yeni Android TV geliştirici ön izlemesi sürpriz etkisi yarattı. Ancak bu ön izlemenin en dikkat çekici yönü, yeni Google Chromecast versiyonunu gözler önüne çıkarması oldu.

Google’ın Chromecast Ultra’nın yeni versiyonu olarak tanımlanabilecek, Android TV yüklü bir cihaz üstünde çalıştığı bir süredir konuşuluyordu. Yeni Android TV ön izlemesi sayesinde bu cihazın şirket içinde Sabrina kod adıyla anıldığı ortaya çıktı.

Yeni cihaz sadece akıllı telefon veya bilgisayardan yansıtma yapma yeteneğinden fazlasına sahip olacak bir ürün profili çiziyor. Apple TV veya Amazon Fire TV’ye rakip olabileceği belirtilen Sabrina’nın Dolby Vision desteğine, gecikme hızı düşük bir oyun moduna ve HDMI 2.1 desteğine sahip olması bekleniyor.

Ön izleme sürümünde cihazın varlığını doğrulayan bir video da mevcut. Bir çizgi animasyon olan bu videoda cihazın oval tasarımını ve üstündeki G logosunu görmek mümkün oluyor. Videoda cihazın tıpkı mevcut Chromecast gibi televizyona bağlandığı da görülüyor.

Yeni Google Chromecast veya kod adıyla Sabrina için henüz resmi bir işaret olmasa da, Google’ın cihazı Android 11’i dağıtıma çıkarmasıyla birlikte resmen duyurması sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...