Teknoloji

Chrome Google Fotoğraflar entegrasyonuyla hatıraları gösterecek

google chrome

Google Chrome Yeni Sekme Sayfası’nda kullanıcılara farklı özellikler sunmak için çalışmaya devam ediyor. Bu farklı özelliklerin en yenilerinden birisi de Google Fotoğraflar entegrasyonu.

Kullanıcılar yeni bir sekme açtıklarında arama kutusunun ve favori internet sitelerinin ikonlarının hemen altında “Google Fotoğraflarınızdan” başlıklı bir kutu görecek. Bu kutunun içinde ise “Sevdiklerinizle ve daha fazlasıyla olan hatıralarınızı görün. Giriş yapın ve Google Fotoğraflar ile anılarınızı keşfedin” şeklinde bir mesaj yer alıyor.

Kutuda yer alan “anıları gör” yazısına tıklatıldığı zaman kullanıcılar üç tane anı görüyor. Tıpkı Google Fotoğraflar’da olduğu gibi, bu anılar kullanıcılar için özel olarak seçiliyor ve değiştiriliyor.

Kullanıcılar kendilerine gösterilen anılardan birini tıklattıklarında ise başka bir sekmede Google Fotoğraflar açılıyor ve Yeni Sekme Sayfası’nda gösterilen kart başka bir hatırayla yenileniyor.

Yeni Sekme Sayfası’nda anılarını görmek istemeyen kullanıcılar diledikleri takdirde bu kartı kapatabiliyor. Bunun için Chrome’un ayarlar sekmesine gitmek gerekiyor.

Google Chrome için hazırlanan bu yeni özellik henüz tüm kullanıcılara ulaştırılmış değil. Ancak kullanıcılar arama kutusuna “chrome://flags/#ntp-photos-module” yazıp karşılarına çıkan ekran üzerinden bu özelliği aktif hâle getirebilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER