Yeni Google Chrome sürümü şifre yönetimini ve değiştirmeyi kolaylaştıracak

Google internet tarayıcısı Chrome’un Linux, Mac ve Windows versiyonları için yeni bir güncelleme yayınladı. Google Chrome 88, kullanıcılara kendilerini güvende tutacak bazı yeni özellikler getiriyor.

Chrome’un yerleşik şifre yöneticisini kullananlar, artık bazı ekstra seçeneklerden faydalanabilecek. Örneğin, belirlenen bir şifrenin güçlü olup olmadığı buradan kontrol edilebilecek. Bunun için önce tarayıcıdaki profil fotoğrafına daha sonra da anahtar ikonuna dokunmak gerekiyor. Daha sonra “şifreleri kontrol et” seçeneği üzerinden kuvvetlendirilmesi önerilen şifreler bulunuyor.

Google buna ek olarak Chrome üzerinden yönetilen şifrelerin de tek bir yer üzerinden güncellenmesini mümkün kılıyor. Şirketten konuyla ilgili olarak yayınlanan blog yazısında şu ifadeler yer alıyor: “Kullanıcı isimlerini ve şifreleri tek bir yerden rahatlıkla güncellemeyi isteyebilirsiniz. Bu nedenle Chrome 88’le birlikte Chrome ayarları üzerinden tüm şifrelerinizi kolaylıkla ve hızla yönetebileceksiniz.”

İlk olarak masaüstünde kullanıcılarla buluşan bu özellik, yakında Chrome’un iOS ve Android uygulamalarında da yerini alacak.

Google Chrome 88 ile birlikte bazı küçük yenilikler de sunuluyor. Windows 10’u koyu temayla kullananlar, Chrome’un yer imleri ve geçmiş gibi sayfalarında koyu renkli kaydırma çubukları görecek. FTP desteğinin tamamen çıkarılması ve macOS Yosemite desteği de sunulanlar arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Clubhouse Wave olarak adlandırdığı bir sohbet özelliği geliştiriyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...