Google Chrome’da birden çok cihaz kullananların işini kolaylaştıracak yenilik

1

Google Chrome 77 güncellemesi, bu hafta itibarıyla Windows, Mac, iOS ve Android’de kullanıcılarla buluşmaya başlıyor. Chrome’da çok sayıda görsel değişiklik gerçekleştiren Google, internet tarayıcısının sadık kullanıcı kitlesine yeni bir özellik de sunuyor. Bundan böyle Chrome kullanıcılarının web sayfalarını başka cihazlara göndermeleri mümkün olacak.

Bağlantının üstüne sağ tıklatma yapıldığında açılan yeni bağlam menüsü üzerinden ilgili web sayfası, Chrome’un kullanıldığı diğer cihazlardan birine gönderilecek.

Chrome’u iOS üzerinde kullananların bu işlemi yapmaları için uygulamanın açık olması gerekiyor. Sekme gönderim işlemi, kullanıcıların onay vermesinin ardından tamamlanıyor. Hâlihazırda Chrome’un iOS, Android ve Windows uygulamalarında web sayfası gönderim özelliği kullanıma sunulmuş durumda. macOS kullanıcıları ise henüz bu özellikle karşılaşmış değil.

Google Chrome 77 ile yeni bir site yükleme göstergesi sunuyor

Chrome’da açık ve son kullanılan sekmeleri farklı cihazlar üzerinde görebilme imkanı uzun süredir mevcut. Ancak cihaza gönder özelliği sayesinde işler biraz daha hızlanıyor. Özellikle internette gezinme işlemi telefondan PC’ye veya PC’den telefona taşınırken, bu aracın önemli bir kolaylık sağlayacağı söylenebilir.

Google Chrome 77 ile sunulan bir diğer belirgin değişiklik ise yeni site yükleme göstergesi. Bu yeni gösterge sayesinde kullanıcıların bir sekmedeki yüklemenin tamamlanıp tamamlanmadığını daha rahat şekilde anlayabilecek.

1 Yorum

  1. Bu geliştirme her ne kadar kullanıcı için yararlıymış gibi gösterilse de kesinlikle google’ın elindeki datayı daha da genişletmek kullanıcı bazlı sınıflandırmaları yapmak ve ona göre de reklam stratejisini belirlemektir. Hepimizin bildiği üzere chrome üzerinden her yaptığımız aratmaya göre, girdiğimiz sitelerin her yerinde arattığımız konulara göre reklamlar karşımıza çıkıyor. ancak tarayıcı geçmişini sildiğimizde bu aratma geçmişine göre reklam çıkartma stratejisi yöntemi gücünü kaybediyor. Şimdi gelelim google’ın kafasındaki tahmin ettiğim stratejiye, bu kolaylığı kullanabilmek için ilgili cihazlarda gmail ile profiliniz açık olmalı böylelikle gmail ve Ip eşleştirmesini daha net yapabileceği için tarayıcı geçmişini silseniz de yaptığınız tüm aratmaları öncesinde kayıt etmiş ve marketing stratejisini güçlendirmiş olacak. Böylelikle reklam verenlere gösterim garantisini arttırmış olacak ve tabii ki de reklam teklif ücretlerini arttırmış olacak çünkü eli bu güncelleme sayesinde çok kuvvetlenmiş olacaktır. daha bir çok madde daha aklıma geliyor ama bunlar yazmakla bitmez.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz