Google Chrome 42 ile birlikte push bildirimleri geldi

google-chrome-logo-230513

Google Chrome’un yeni yayınlanan son sürümü önemli ve bazıları için rahatsız edici olabilecek bir özelliği kullanıma sunuyor.

Google uzun zamandır Chrome’un test versiyonlarında itme (push) bildirimlerini test ediyordu. Chrome versiyon 42 ile birlikte nihayet bu destek bütün kullanıcılara ulaşacak şekilde sunulmaya başlandı. İtme bildirimleri sayesinde web sayfaları, Chrome’un açık olmadığı durumlarda bile, size yeni haberler ve yazılarla ilgili uyarılar gönderebilecek.

Tabii ki, itme bildirimlerinin gönderilebilmesi için kullanıcının onay vermesi gerekiyor. Onay verildikten sonra blogların yeni yazıları veya bir web sitesinde düzenlenen açık artırmayı kazandığınıza dair ve benzeri haberleri itme bildirimleri yardımıyla öğrenebileceksiniz. İtme bildirimleri özelliği Safari kullanıcılar tarafından uzun zamandır kullanılıyordu, ancak Chrome 42 ile birlikte itme bildirimleri sadece OS X’te değil Windows’ta ve Linux’ta da çalışıyor. Kullanıcılar istedikleri zaman itme bildirimlerini kapatabiliyor.

İtme bildirimlerine ek olarak Chrome 42’nin performans odaklı bir güncelleme olduğu kaydediliyor. Yeni bir Google Gruplar paylaşımında güncellemenin çeşitli performans ve güvenlik iyileştirmeleri içerdiği kaydediliyor.

Chrome kullanıcıları internet tarayıcısı içindeki dahili güncelleme aracını kullanarak veya Google’ın Chrome sitesinden uygulamayı indirerek Chrome 42 sürümüne geçiş yapabilirler.

Teknoblog’un yayınladığı yeni haberleri de Chrome bildirimleri sayesinde daha yakından takip edebilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...