Google Authenticator artık Android Wear saatlerle kullanılabiliyor

Google Authenticator

Google Authenticator Android uygulamasının yeni versiyonu, uygulamanın Android Wear versiyonunu da içeriyor. Güncellenmiş Authenticator uygulaması kullanıcıların ikinci adım güvenlik kodunu edinmesi için telefonlarını ellerine almalarına ihtiyaç bırakmıyor. Bunun yerine kullanıcıların akıllı saatlerinde uygulamayı açmaları ya da sesli komutları kullanarak onu başlatmaları gerekiyor.

Dikkat edilmesi gereken bir başka ayrıntı da, Android akıllı saatte güvenlik mekanizmasının etkinleştirilmediği durumlar için, uygulama içinde doğrulama kodunun sadece saatin kilitli olduğu durumda gönderilmesi şeklinde bir seçenek sunulması.

Google Authenticator için NFC Güvenlik Anahtarı desteği

Giyilebilir ürünlerle uyumluluğun yanı sıra, Google NFC Güvenlik Anahtarı özelliği için geliştirici ön izleme sürümü de yayınladı. Bunun sayesinde kullanıcılar telefonlarını NFC etiketine dokundurarak bir kullanıcı girişini yetkilendirme imkanına sahip oluyor. Bu işlev üzerine geliştirme yapmak isteyen bir geliştiricinin Google Chrome ve Authenticator’ın en güncel sürümlerine ve aynı zamanda NFC destekli Güvenlik Anahtarına sahip olması gerekiyor.

Güvenlik Anahtarı, Google’ın bundan bir yıl önce Gmail ve Chrome için iki aşamalı kimlik doğrulama sistemi için çıkardığı USB anahtarıyla birlikte desteklemeye başladığı FIDO’nun gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlandı.

Güvenlik güncellemelerinin ötesinde, Google Authenticator ikonunu da yeniledi ve uygulamanın tasarımında ufak tefek güncelleştirmeler yaptı. Google Authenticator’ın güncellenen versiyonunu Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...