Google Asistan üçüncü taraf servislerden podcast çalacak

Podcast oynatma işlemini Google Asistan aracılığıyla başlatan kullanıcıların önünde artık Google Podcasts’in dışında başka mecra seçenekleri de mevcut olacak. Android Police sitesinde yer alan habere göre, Google Spotify’dan başlayarak üçüncü taraf podcast servisleri için de destek sunacak.

Bunun için Asistan’ın podcast ayarlarına gitmek ve servis sağlayıcısını seçmek gerekiyor. Daha sonrasında Asistan’dan podcast çalması istendiğinde bu seçilen servis üzerinden gerçekleştiriliyor.

Bu özellik hazır hâle geldiğinde telefon veya Nest Audio gibi bir hoparlör üzerinden podcast dinleyenlerin işini ciddi anlamda kolaylaştıracak. Dinlediği tüm podcast’leri tek bir platformda toplayanlar için de Google’ın sunduğu bu imkan epey işlevsel olabilir.

Spotify gibi servislerde özel podcast içeriklerinin bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla bu içeriklere Google Asistan üzerinden hızlı şekilde erişim imkanı da daha cazip hâle geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ellerine telefonlarını almadan podcast çalmaya başlayabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...