Google Asistan Snapshot özelliğinin fişi çekildi

google news abone ol

Google Now’ın takipçisi olarak tanımlanabilecek Google Asistan Snapshot özelliği uzun süredir ihmal ediliyordu. Google uzun yıllardır ihmal ettiği bu özelliğin fişini çekmeye karar verdi.

Asistan Snapshot özelliği, Google uygulamasının ve Keşfet akışının kısmen saklanmış ve genellikle unutulan bir parçası olarak değerlendiriliyordu. 2018’de duyurulan özellik; hava durumu bilgilerini, takvime kaydedilen randevuları ve hatırlatıcıları, tıpkı zamanında Google Now’ın yaptığı gibi, tek bir ekranda görmeyi sağlıyordu.

Snapshot için yolun sonunun geldiği, Google’ın sessiz sedasız uygulamaya eklediği bildirimle ortaya çıkmıştı. Söz konusu bildirimde Snapshot’ın sonlandırılacağı belirtilmiş, ancak kesin bir tarih verilmemişti. Bu bildirimin gönderilmesinden birkaç hafta önce geniş kapsamlı bir hata, pek çok kullanıcının özelliği kullanmasını engellemişti.

Nisan ayının ortası itibarıyla Asistan Snapshot için yolun sonu tamamen gelmiş gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar için Snapshot butonu nisan ayının ilk günlerinde ortadan kaybolurken, hâlihazırda Android kullanıcılarının büyük kısmının bu özelliğe erişiminin kesildiği belirtildi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR