Google’ın arama trafiği Dünya Kupası finali sırasında rekor kırdı

Google Arama servisi 25 yıllık tarihinin en yüksek trafiğine dün akşam oynanan FIFA Dünya Kupası finali sırasında ulaştı. İnternet devi için bu önemli gelişmeyi CEO Sundar Pichai paylaştı.

Dünya Kupası tarihinin en iyi maçları arasında yer alan final müsabakası sırasında dünyanın büyük kısmı merak ettikleri soruların cevabını Google’dan almış gibi görünüyor. Finalin izleyici rekorlarını kırması da sürpriz olmayacaktır.

Google Arama sonuçlarında Dünya Kupası’yla ilgili detayları bulmak mümkün

Google Dünya Kupası’nın başlamasından hemen önce gelişmiş arama özelliklerini duyurmuştu. Böylelikle kullanıcıların kupayı daha kolay ve kapsamlı şekilde takip edebilmesi amaçlanmıştı. Örneğin “Dünya Kupası” terimiyle arama yapıldığında kullanıcılar maçların listesini görebiliyordu. Buna ek olarak, kullanıcıların takip etmek istedikleri takımlar için mobil bildirimleri açması da mümkündü.

Google Arama trafiğinin Dünya Kupası finalinde rekor kırmasına Fransa ve Arjantin arasındaki maçta yaşananların katkı sağladığı da rahatlıkla söylenebilir. Fransa’nın 2-0 geriye düştükten sonra geri dönmesi, maçın uzatmaya gitmesi, uzatmalarda Fransa’nın yeniden beraberliği sağlaması, penaltılarla Arjantin’in kupaya uzanması, Messi’nin sonunda Dünya Kupası’nı kazanması ve Kylian Mbappe’nin üç gollü performansıyla unutulmazlar arasına giren maçın tüm dünyada insanların belli konularda merakını tetiklediği rahatlıkla söylenebilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun