Teknoloji

Google Arama ile İngilizce eğitimi yeniden tanımlıyor

google yapay zeka

Google, dijital çağın dil eğitimine olan katkısını bir adım daha ileri taşıyor. Arama motoru devi, yakın zamanda yaptığı resmi açıklamayla, “Arama” platformu üzerinden İngilizce eğitimine başlayacağını duyurdu. Bu yenilik, ilk etapta Arjantin, Kolombiya, Hindistan (Hintçe), Endonezya, Meksika ve Venezuela’daki Android kullanıcılarını kapsayacak. Google’ın bu hamlesi, dil eğitimini oyunlaştırarak kişilerin konuşma yeteneklerini geliştirmesini amaçlıyor. Şirket, bu inisiyatifin, kişilerin yeni öğrendikleri dili zenginleştirmelerine olanak tanıyacağını belirtiyor.

Google’ın sunduğu bu yeni dil eğitim platformu, altyapısında yazılı ve konuşma pratiği olanağı sunuyor. Kullanıcılar, oluşturdukları cümleler doğrultusunda farklı öneriler alacaklar, bu da onların dil becerilerini zenginleştirmelerine yardımcı olacak. Google, “Arama” platformu üzerinden sunduğu bu yenilikçi dil eğitim metodu ile kişiselleştirilmiş geri bildirimlerle desteklenen yeni bir İngilizce konuşma pratiği deneyimi vaat ediyor.

Google, kullanıcıların konuşma pratiği yapmalarını ve bu konuda geri bildirim alarak, öğrenme süreçlerini hızlandırmalarını hedefliyor. Yeni sistem, konuşma pratiği ve kişiselleştirilmiş geri bildirimlerle, dil öğrenmenin zorluklarını aşmayı ve bu süreci daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

Google’a göre dünya genelinde 1,5 milyar kişi İngilizce öğrenmeye çalışıyor

Google, bir dil öğrenmenin bireyler için ne kadar değerli olduğunun farkında. Şirket, resmi blog sayfasında yaptığı açıklamada, dil öğrenmenin insanların farklı kültürlerle bağlantı kurmasına, dünyayı gezmelerine ve kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olabileceğini belirtiyor. Sadece İngilizce’yi öğrenmeye çalışanların sayısının dünya genelinde 1,5 milyar olduğunu tahmin ediyor. Google’ın bu yeni platformu, özellikle konuşma pratiği yapma ve geri bildirim alma fırsatlarını artırarak, dil öğrenme sürecini daha etkili ve eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor.

Google, bu sistemin ilerleyen dönemlerde diğer dillere ve ülkelere de açılacağını belirtiyor. Ancak şu an için bu konuda ekstra detay verilmiyor. Google’ın bu inisiyatifi, dijital çağın dil eğitimine olan katkısını bir kez daha gözler önüne seriyor ve kullanıcıların dil öğrenme süreçlerini daha da zenginleştirmeyi hedefliyor.

İLGİLİ HABERLER