Google Android uygulamasında yeni koyu modu test ediyor

google news abone ol

Google, Android cihazlarda bulunan arama uygulamasında şimdikinden daha koyu bir koyu modu test ediyor. Yeni siyah tonunun şirketin geçtiğimiz ay masaüstünde test etmeye başladığı simsiyah tonla aynı olmadığını belirtmek gerekiyor. Mobil uygulamada test edilen yeni koyu renk modu, standart koyu griden daha koyu olsa da; simsiyah tondan daha açık görünüyor.

Mobil uygulamadaki yeni koyu mod, OLED ekranlı telefonlardaki deneyimi daha üst seviyeye çıkarabilir. Buna ek olarak, pil ömrünü uzatmak isteyenleri de bu mod sevindirebilir.

Android Police’in haberine göre, yeni tonu uygulamanın 13.8 sürümünün beta versiyonunda bulmak mümkün. Kullanıcılar beta testine katılarak Play Store üzerinden ya da APKMirror üzerinden beta versiyonunu indirerek yeni siyah tonunu görebiliyor.

google androidGoogle geçtiğimiz yıl masaüstünde koyu renk modunu test ettiğini açıklamıştı. Şirket bu koyu renk modunun dağıtımına da şubat ayında başlamıştı. Dolayısıyla Google Android uygulamasının yeni koyu renk modunun tüm kullanıcılara ulaşmasının zaman alabileceğini belirtmekte fayda var.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR