Google’ın beklenen Android TV tabanlı cihazı yeniden görüldü

Google çok yakında yeni TV yayın cihazını çıkarabilir. XDA Developers bu cihaza ait olduğu iddia edilen bir pazarlama dokümanına ulaştı. Bu sayede cihazın nasıl görüneceğine de bir bakış atma imkanı yakalıyoruz.

Haberde belirtildiğine göre, Android TV destekli cihazın kod adı Sabrina. Önceki haberlerde bu cihazın bir uzaktan kumanda ile gelecek ve düzenli görünüme sahip bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağı belirtiliyordu. Bu sayede kullanıcılar TV’lerine filmleri veya dizileri Chromecast, telefon veya tablet kullanarak göndermek zorunda kalmayacak.

Cihaz biraz Chromecast Ultra’ya benzese de, tasarımı biraz daha elips biçiminde görünüyor. XDA Developers’ın elde ettiği diğer görüntüler arasında cihazı pembe, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle görüyoruz. Haberde görüntülerin alındığı tanıtım videosunda kumandanın üst yarısının ve bunun üstündeki Google Asistan düğmesinin de görüldüğü belirtiliyor. XDA Developers, videonun güvenilir bir Android geliştiricisi tarafından paylaşılmış yayın öncesi sürümden elde edildiğini belirtiyor.

Tanıtım videosunun Ekim 2019 tarihli olması biraz eski olduğunu gösteriyor. Bu nedenle tasarımın değişmiş olma ihtimali var. Ayrıca cihazın ne zaman çıkacağı ve ne kadara satılacağı da şu an için bilinmiyor.

Geçen ay Protocol tarafında yayınlanan bir haberde cihazın gerçekten de bir Android TV tabanlı cihaz olduğu ortaya çıkmıştı. Bu ürün de şirketin tüm akıllı ev kategorisi ürünlerini birleştirmek için geçen yıl kurduğu Google Nest markası altında sunulacaktır. Ayrıca haberde cihazın 80 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatının bulunacağı da belirtilmişti. Şu anda Chromecast yurt dışında 35 dolara satılıyor. 69 dolara ise 4K destekli Chromecast Ultra müşterilere sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chromecast Google TV için büyük yazılım güncellemesi ve gelen yenilikler

Google, bu söylentilerle ilgili olarak henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...