Google Android uygulamasıyla ekran görüntüleri düzenlenebilecek

Google Android uygulaması için yakında yayınlanacak yeni güncelleme, Android telefon sahiplerinin işine yarayacak çeşitli araçları da beraberinde getirecek. Hâli hazırda beta testleri devam eden 7.21 numaralı versiyon, kullanıcılara cihazlarıyla aldıkları ekran görüntüleri düzenleme ve paylaşma imkanı sunacak.

Bu imkandan yararlanmak isteyen kullanıcıların Hesaplar & Gizlilik menüsüne gitmesi ve ekran görüntüsü düzenlemesi ve paylaşımı için gerekli izni vermesi gerekiyor.

google androidBu izin verildikten sonra ekran görüntüsü alındığında Google uygulaması görüntünün ön izlemesini ekrana getirecek. Söz konusu ön izleme üzerinden ekran görüntüsü düzenlenebilecek veya olduğu gibi paylaşılabilecek.

Google Android uygulamasının yeni versiyonu yakında yayınlanacak

Düzenleme seçeneği işaretlendiğinde kullanıcılar ekran görüntüsü kesilebilecek ve görüntü üzerinde çizim yapılabilecek. Çizim için yedi farklı renk seçeneğinden biri tercih edilebilecek. Düzenleme işlemi sona erdikten sonra fotoğrafın altındaki tik işaretine dokunulduğunda ise görsel cihaza kaydediliyor ve kullanıcıların karşısına paylaşım menüsü çıkacak. Google Android uygulamasının yeni versiyonunun yakında Google Play’deki yerini alması bekleniyor. Beta testine katılanlar ise yeni özellikleri şimdiden deneyebiliyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun