Google Android Auto için yeni bir beta programı açtı

google news abone ol

Google, Android Auto için yeni bir beta test programı başlatıyor. Bu program dahilinde kullanıcılara, henüz bitmemiş yazılımların yol açabileceği kararsızlığa katlanmaya hazır oldukları takdirde özelliklere erken erişim şansı veriyor.

Aslında Android Auto’nun bir test programı vardı, ancak programa kaydolmaya çalışıldığında, programın “maksimum test kullanıcısı sayısına” ulaştığına dair bir uyarı mesajı görüntüleniyordu.

“Bir beta test kullanıcısı olarak, Android Auto’nun daha iyi bir sürümünü oluşturmamıza yardımcı olabilirsiniz. Google, yeni özelliklerin kendi telefonunuz ve aracınızla ne kadar iyi çalıştığını kendi bölgenizde test edebilirsiniz.” diyor. “Geri bildiriminizi paylaştığınız zaman, bunu gelecekteki sürümler için iyileştirmeler planlamaya yardımcı olmak için kullanacağız.”

Yeni beta programının duyurusu, Android Auto’nun 2020’nin sonunda düzinelerce yeni ülkede kullanıma sunulmasıyla birlikte son yılların en büyük genişlemelerinden birini gerçekleştirmesinden sonra geldi. Kablosuz bağlantı özelliği de yakın zamanda, herhangi bir Android 11 telefon ile uyumlu araçlara kablosuz olarak bağlanma imkanı sunacak. Bu geliştirmeler göz önüne alındığında, Google’ın daha fazla beta test cihazına ihtiyaç duyması şaşırtıcı gelmiyor.

Android Auto Beta programına nasıl girilir?

Android Auto beta programına kayıt yaptırmak için Google, katılım sayfasına gidebileceğinizi ve burada yer alan “Test kullanıcısı ol” seçeneğine tıklayabileceğinizi söylüyor.

Kaydolduktan sonra, Android Auto’nun beta sürümünü Play Store’dan indirilebilirsiniz. Eğer çok fazla hatayla karşılaşırsanız, yukarıdaki bağlantı aracılığıyla beta programından çıkabilirsiniz. Betadan çıkmak için beta uygulamasını kaldırmayı ve kararlı sürümü Play Store’dan yeniden indirmeyi unutmayın.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

NASA’nın Orion uzay aracı Apollo 13’ün rekorunu kırdı

Artemis 1 Orion mürettebat aracı, bir NASA uçuşu için yeni bir rekor kırdı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle yaklaşık 16.40'ta, Orion daha önce insan astronotları...

ÖNE ÇIKANLAR