Google Android Auto için yeni bir beta programı açtı

Google, Android Auto için yeni bir beta test programı başlatıyor. Bu program dahilinde kullanıcılara, henüz bitmemiş yazılımların yol açabileceği kararsızlığa katlanmaya hazır oldukları takdirde özelliklere erken erişim şansı veriyor.

Aslında Android Auto’nun bir test programı vardı, ancak programa kaydolmaya çalışıldığında, programın “maksimum test kullanıcısı sayısına” ulaştığına dair bir uyarı mesajı görüntüleniyordu.

“Bir beta test kullanıcısı olarak, Android Auto’nun daha iyi bir sürümünü oluşturmamıza yardımcı olabilirsiniz. Google, yeni özelliklerin kendi telefonunuz ve aracınızla ne kadar iyi çalıştığını kendi bölgenizde test edebilirsiniz.” diyor. “Geri bildiriminizi paylaştığınız zaman, bunu gelecekteki sürümler için iyileştirmeler planlamaya yardımcı olmak için kullanacağız.”

Yeni beta programının duyurusu, Android Auto’nun 2020’nin sonunda düzinelerce yeni ülkede kullanıma sunulmasıyla birlikte son yılların en büyük genişlemelerinden birini gerçekleştirmesinden sonra geldi. Kablosuz bağlantı özelliği de yakın zamanda, herhangi bir Android 11 telefon ile uyumlu araçlara kablosuz olarak bağlanma imkanı sunacak. Bu geliştirmeler göz önüne alındığında, Google’ın daha fazla beta test cihazına ihtiyaç duyması şaşırtıcı gelmiyor.

Android Auto Beta programına nasıl girilir?

Android Auto beta programına kayıt yaptırmak için Google, katılım sayfasına gidebileceğinizi ve burada yer alan “Test kullanıcısı ol” seçeneğine tıklayabileceğinizi söylüyor.

Kaydolduktan sonra, Android Auto’nun beta sürümünü Play Store’dan indirilebilirsiniz. Eğer çok fazla hatayla karşılaşırsanız, yukarıdaki bağlantı aracılığıyla beta programından çıkabilirsiniz. Betadan çıkmak için beta uygulamasını kaldırmayı ve kararlı sürümü Play Store’dan yeniden indirmeyi unutmayın.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...