Google Akıllı Yanıt özelliğini Android Auto’ya getirdi

google news abone ol

Google geçtiğimiz aralık ayında Akıllı Yanıt özelliğini Android Auto’ya getireceğini açıklamıştı. Şirketin bu taahhüdünü gerçekleştirmesi biraz fazla zaman alsa da, Akıllı Yanıt özelliği Android Auto’da kullanıcılarla buluşmaya başladı.

Pek çok Android Auto kullanıcısı, sosyal medyada paylaşımlarıyla özelliğin gelişini duyurdu. Akıllı Yanıt özelliği sayesinde kullanıcıların önerilmiş yanıtlardan birini seçerek mesajlara tek bir dokunuşla cevap vermesi mümkün oluyor.

Akıllı Yanıt özelliği telefonda Gmail ve Google Chat uygulamalarında kullanıcıları bekliyor. Bu özelliğin otomobillerdeki yansıması ise telefonlardakine kıyasla daha yararlı olma potansiyeli taşıyor.

Kullanıcılar Google Asistan’a sesli olarak okuttukları mesajları dinledikten sonra otomobillerinin bilgi ve eğlence ekranında beliren kısa yanıtlardan birini seçerek gelen mesaja karşılık verebiliyor. Seçilen yanıt, ilk mesajın geldiği uygulama aracılığıyla karşı tarafa iletiliyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde sesli olarak başka bir mesaj yazdırıp bunu da gönderebiliyor.

Google Akıllı Yanıt özelliğiyle Android Auto kullanıcılarına sunulan hızlı cevap seçeneklerinin şu an için oldukça sınırlı olduğu ve kulağa da biraz mantıksız geldiği belirtiliyor. Ancak şirketin yapay zekâ yardımıyla bu seçenekleri geliştireceğini tahmin etmek pek zor değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR