Eğlence

GoldenEye 007’nin yeniden uyarlanmış versiyonu Xbox ve Nintendo Switch’e geliyor

goldeneye 007

1990’lı yılların efsanevi oyunlarından GoldenEye 007 nihayet Xbox ve Nintendo Switch‘e geliyor. İlk olarak 1997’de Nintendo 64 için yayınlanan oyunun remaster edilmiş versiyonu 27 Ocak’tan itibaren Xbox Game Pass ve Switch Online’a eklenecek.

Söz konusu versiyon 4K çözünürlük, daha pürüzsüz kare hızları ve bölünmüş ekranla yerel multiplayer desteği gibi özellikleri getiriyor.

Çevrimiçi multiplayer deneyimi ise sadece Nintendo Switch ile sınırlı olacak. Zira Nintendo Switch’te orijinal oyun kullanılırken, Microsoft oyun Xbox için orijinaline sadık kalarak yeniden hazırladı. Xbox versiyonunun Xbox Series X ve S’te oynanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

GoldenEye 007’nin Xbox’a gelişi uzun süredir gündemdeydi

Nintendo da oyunu Nintendo Switch Online üzerinden oyuncularla buluşturuyor. Şirket N64 oyunlarını 2021 itibarıyla bu platforma eklemeye başlamıştı. Ancak bu oyun için Nintendo Switch Online’ın Expansion Pack paketine dahil olmak gerekiyor. Microsoft tarafında ise oyunu Xbox Game Pass’te bulmak mümkün olacak.

GoldenEye 007’nin remaster edilmiş versiyonunun Xbox’a gelmesi 2008’den bu yana gündemdeydi. Ancak lisans hakları nedeniyle bu uzun süre boyunca mümkün olmamıştı. Remaster versiyona ait görüntüler 2021’de internete sızmıştı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER