Teknoloji

Gmail kargo takibi bilgilerini gelen kutusuna getiriyor

gmail android

Kasım ayı dünya genelinde çevrimiçi alışverişin yoğunlaştığı dönemlerden biri. Bu yoğun dönem, teknoloji dünyasındaki şirketler için de oldukça önemli. Google da alışveriş çılgınlığını yeni bir özellikle karşılıyor. İnternet devinin e-posta servisi Gmail kargo takip bilgilerini doğrudan gelen kutusu üzerinden takip etmeyi mümkün hâle getiriyor.

Eğer bir e-postada bir sipariş takip numarası varsa, Gmail hızla bakılabilecek bilgiyi doğrudan gelen kutusunda konu satırının altında gösterecek. Bir ikon eşliğinde yeşil renkle gösterilecek alanda tahmini varış zamanı ya da “paket hazırlandı”, “yarın teslim edilecek” veya “bugün teslim edildi” gibi bilgileri görmek mümkün olacak.

E-posta açıldığında ise kullanıcılar görsel ön izlemenin, ürün adının ve teslimat bilgilerinin bulunduğu bir özet kartıyla karşılaşacak. Burada bir sipariş durumu zaman akışı, “Paket hareketleri” ve “Sipariş detayları” gibi kısayollar da gösterilecek.

gmail kargo

Gmail kargo takibi özelliğini önce mobil cihazlarda sunuyor

Google’dan verilen bilgiye göre, Gmail kargo takip özelliğini önümüzdeki haftalarda iOS ve Android’de kullanıma sunacak. Web’de ise bu destek önümüzdeki aylarda aktif hâle gelecek. Özelliğin ilk olarak ABD’de kullanıcılarla buluşacağını belirtmekte de fayda var.

gmail kargoKullanıcıların Gmail kargo takibi özelliğini devredışı bırakması mümkün olacak. Önümüzdeki dönemde kargonun teslimatındaki olası gecikmeler de Gmail’de bir etiketle gösterilecek ve kargo takibi bilgileri barındıran e-postalar da otomatik olarak gelen kutusunun en üstüne taşınacak. Böylelikle kullanıcıların paket teslimatlarını kaçırmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER