Gmail iOS uygulaması aylar sonra güncellendi

Google, Gmail iOS uygulamasını aylar sonra ilk defa güncelledi. Şirket Meet, Takvim, Dokümanlar, E-Tablolar ve Tasks uygulamaları için güncelleme yayınlamayı da ihmal etmedi. Tasks için iOS 14’te araç takımı desteği sunmaya başlayan Google, bunun dışında hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanıyor.

Söz konusu güncellemeler, Apple’ın üçüncü taraf geliştiricilerin gizlilik etiketleri yerleştirmesini zorunlu kılmasının ardından Google tarafından yapılan ilk değişiklik olması açısından önem taşıyor. Şirket şubat ayında pek çok YouTube uygulamasını da güncellemişti.

Gmail iOS uygulaması güncellense de, hâlâ pek çok Google uygulaması için bir hareket gelmiş değil. Google Chrome’da kasım ayından bu yana bir değişiklik yapılmadı. Drive iOS uygulaması ise Apple’ın gizlilik etiketi zorunluluğundan bir gün önce 7 Aralık itibarıyla güncellenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Monument Valley 2 için çıkışından dört yıl sonra yeni bir bölüm

Google Drive iOS uygulamasının App Store sayfasında Apple’ın zorunlu kıldığı gizlilik etiketleri mevcut. Chrome’da ise henüz bu etiketleri görmek mümkün değil.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun