Gmail iOS uygulaması kullanıcıları şüpheli bağlantılar konusunda uyaracak

gmail iosGoogle, phishing saldırılarıyla mücadele özelliğini birkaç ay önce Gmail’in Android uygulamasına getirmişti. Şirket şimdi de Gmail iOS uygulamasında ekstra güvenlik imkanı sağlıyor. Böylelikle hem iOS’te hem de Android üzerinde Gmail uygulamasını kullananlar güvence altına alınmış oluyor.

Bundan böyle uygulamayı kullananlar şüpheli bir bağlantıya tıkladıklarında bir uyarıyla karşılaşacak. Bu uyarı kullanıcılara tıkladıkları bağlantının kendilerini güvenilir olmayan bir siteye götürebileceği bilgisini verecek. Uyarıda kullanıcılara devam etme konusunda emin olup olmadıkları da sorulacak.

Devam eden kullanıcıların karşısına bir uyarı çıkacak. İkinci uyarıda kullanıcılara ziyaret etmek istedikleri sitenin sahtecilik yapıyor olabileceği bilgisi verilecek. Şirket böylelikle koruma kapasitesini iyice yükseltiyor, kullanıcılarının güvenliğini artırıyor.

Gmail iOS uygulaması sahte sitelere karşı çok katmanlı koruma sağlayacak

Google böylelikle Gmail kullanıcılarına phishing girişimlerine karşı çok katmanlı bir koruma sağlamış olacak. Böylelikle kullanıcıların saldırılara hazırlıksız yakalanmasının önüne geçilecek. Ancak bu korumanın sadece Gmail’de tıklanan bağlantılar için geçerli olduğunu ve Gmail dışında tıklanacak bağlantılar konusunda tetikte olmak gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...