Gmail gizli mod özelliğini G Suite kullanıcılarına açıyor

Gmail gizli mod özelliğini 25 Haziran itibarıyla tüm G Suite kullanıcılarına açacak. Gizli mod, G Suite kullanıcılarına varsayılan olarak açık biçimde sunulacak. Kullanıcıların e-postalarını tam teşekküllü bir gizlilik içinde yazmalarını sağlayan bu özellik, Gmail’in kişisel hesap sahiplerine 2018’in ortalarında yapılan tasarım değişikliğiyle ulaştırılmıştı.

Gizli mod, hassas detaylar içeren e-postaların gönderimi için kullanışlı bir araç niteliği taşıyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde e-postalarına bir son kullanma tarihi ekleyebiliyor. Bu tarihin gelmesiyle birlikte de gönderilen e-postaya erişim kesiliyor. E-postanın erişime açık olduğu dönemde ise başkalarına iletimine, kaydedilmesine ve içindekilerin kopyalanmasına izin verilmiyor. Buna ek olarak, gönderici e-postaya erişimi dilediği zaman kesebiliyor.

gmail gizli modKullanıcılar diledikleri takdirde gönderdikleri e-postaya ekstra bir güvenlik katmanı daha ekleyebiliyor. E-postalar sadece alıcının cep telefonuna gönderilen bir doğrulama kodunun girilmesinin ardından erişilebilecek şekilde ayarlanabiliyor.

Gmail gizli mod özelliğinden yararlanmak için yeni e-posta penceresinde “Gönder” seçeneği içindeki saat ikonuna dokunmak gerekiyor. G Suite kullanıcıları da bu ikonu aynı yerde görecek. İkon tıklatıldığında kullanıcıların karşısına gizli modla ilgili ayarlar ve seçenekler çıkacak. Buradaki düzenlemelerin yapılmasının ardından “Gönder” butonuna tıklatarak e-posta alıcısına yollanacak.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...