Gmail Android uygulaması 10 milyar indirme sayısını geçti

google news abone ol

Gmail Android uygulaması Google Play Store’da 10 milyar indirme sayısını geçerek önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Android’in çıkışından bu yana kullanımda olan uygulama, dünya genelinde milyarlarca kişi için “olmazsa olmaz” niteliğini taşıyor.

Dolayısıyla uygulamanın indirme sayısının 10 milyarı geçmesine pek şaşırmamak gerekiyor. Ancak Gmail’in neredeyse her Android telefonda ön yüklü şekilde sunulması nedeniyle uygulamanın 10 milyar barajını aşmasının bu kadar zaman alması biraz şaşırtıcı görünüyor.

Google Play Store’da 10 milyar indirme sayısını geçen Gmail, özel bir uygulama grubunda yerini almış oldu. Gmail yola bir e-posta servisi olarak çıksa da, yıllar içinde Chat ve Meet entegrasyonlarıyla ve Workspace platformuyla daha kapsamlı bir yapıya dönüştü. Bu dönüşüm sırasında Hangouts ve Inbox gibi kısa süreli platformlar da tarihin tozlu sayfalarına karıştı.

Android’in varsayılan e-posta uygulaması niteliğindeki Gmail Android uygulamasının 10 milyar indirme sayısına ulaşması zaten beklenen bir gelişmeydi. Sürenin bu kadar uzaması sürpriz olarak değerlendirilse de, Gmail Go gibi alternatiflerin varlığı ve Gmail’in web uygulamasının kullanışlılığı gibi faktörlerin varlığını unutmamak gerekiyor.

Önümüzdeki dönemde Google’ın Android telefonlarında ön yüklü şekilde sunduğu başka uygulamaların da 10 milyar indirme sayısına ulaşması sürpriz olmayacaktır. Bu grupta başı Chrome ve Google Fotoğraflar’ın çekmesi bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR