Gmail Android uygulamasında sürükleme hareketleri kişiselleştirilebiliyor

gmail androidGoogle son birkaç haftadır Gmail’de uzun süredir beklenen bazı değişiklikleri gerçekleştiriyor. Bu değişikliklerin sonuncusu, Gmail Android uygulamasının kullanıcılarını ilgilendiriyor. Android Police’te yer alan habere göre, uygulamayı kullananlar bundan böyle e-postalar üzerindeki sürükleme hareketlerini kişiselleştirebilecek.

Daha öncesinde gelen kutusunda bir e-postanın üzerinde sürükleme hareketi yapıldığında o e-posta arşive gönderiliyordu. Söz konusu aksiyon kullanışlı olsa da, sürükleme hareketlerinin kullanıcılara sunduğu potansiyeli tam anlamıyla karşılamakta yetersiz kalıyordu.

Gmail’deki sürükleme hareketlerinin kişiselleştirilebilirlik seviyesi çok fazla yüksek olmasa da, kullanıcılara gerekli faydayı sağlamak adına yeterli sayıda seçenek bulunuyor. Kullanıcılar sola ya da sağa doğu sürükleme hareketlerini e-postaları arşive gönderme, silme, okunmuş ya da okunmamış olarak işaretleme veya erteleme gibi aksiyonlara atayabiliyor. Bunun için uygulamanın ayarlar bölümündeki “genel ayarlar” sekmesine gitmek gerekiyor.

Gmail Android uygulaması için dağıtıma çıkan ve kısa süre içinde tüm kullanıcılara ulaşması beklenen kişiselleştirilebilir sürükleme hareketleri, henüz Gmail’in iOS uygulamasında kullanıma sunulmuş değil.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...