Teknoblog Mobil Gizmodo’dan iPhone 4G prototipinin detaylı fotoğrafları – Video

Gizmodo’dan iPhone 4G prototipinin detaylı fotoğrafları – Video

PAYLAŞIN

Geçtiğimiz haftasonundan itibaren teknoloji çevrelerinin en çok konuştuğu olay Apple’dan çalındığı veya dışarı sızdırıldığı söylenen dördüncü nesil iPhone prototipi. Engadget editörleri söz konusu prototipin gerçek olduğu konusunda fazlasıyla iddialıydı. Gizmodo’nun bu öğleden sonra yayınladığı fotoğraflar iPhone 4G prototipinin doğruluğunu arttıracak nitelikte.

iPhone 4G prototipinin 3G veya 3GS’ten farklı bir ürün tanımlayıcısı bulunsa da, cihazın içinde Apple etiketli bileşenler yer alıyor. Ne yazık ki, fotoğrafları çekenler bu cihazı geri yükleme modunda çalıştırmayı başaramamışlar. Yine de, cihaz kapalı olsa bile yeni özellikler ve değişiklikler apaçık ortada. 4G’nin 3GS’ten daha ince olduğu açıkça belli oluyor. Metal çerçeve içinde daha küçük donanım bileşenleri ve daha büyük bir batarya bulunuyor. Bu arada ön yüzde bir kamera, arka yüzde ise daha iyi, daha büyük, daha yüksek çözünürlükte fotoğraf çeken flaşlı bir kamera göze çarpıyor. 3GS’ten üç gram daha ağır olan bu cihazın yüzde 16 daha büyük bataryaya ve iPad’deki gibi MicroSIM kart yuvasına sahip olduğu söyleniyor. Ele geçirilen bu prototip telefonda iPhone OS 4.0’ın çalıştığı, ancak bu telefon Gizmodo’nun eline gelinceye kadar işletim sisteminin uzaktan etkisiz hâle getirildiği söyleniyor. Apple’ın bu cihaz üzerinde sıkı bir şekilde çalıştığını tahmin ediyoruz. Yazının devamında YouTube’a yüklenmiş bir iPhone 4G videosunu ve Gizmodo bağlantısını bulabilirsiniz.
Video: iPhone 4G [YouTube]

İlgili – Gizmodo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HTC U11 Plus TENAA belgeleri aracılığıyla ortaya çıktı

3 YORUM

  1. Çakma çin malı olduğu söyleniyor,japonya’dan getirildiği gerçeği yansıtmadığı ve herkesinde ‘apple böyle bir dizayn yapmaz’ görüşüyle ortalığı iyi karıştırdı kendileri,zaman göstericek..

  2. Resimlerdeki cihazın gerçek olma ihtimali inşallah yoktur.Eğer öyle ise apple da tıpkı muadili nokia gibi birbirinin aynı tipte bir kaç özelliği değiştirilmiş cihaz furyasına devam ediyor diyebiliriz.Zaten iphone os 4.0 diye lanse ettikleri yazılım güncellemesi şahsen hiç bir yenilik ifade etmiyor multitasking dedikleri aslında bir çok kişinin çok fazla kullanmadığı sadece şu olsaydı dedikleri gereksizlikler oldukça fazla dolayısı ile yeni diye lanse edecekleri cihazda makyajlanmış iphone 1g den başka bir şey değil 2g 3g 3gs gibi……Ticari üç kağıda devam

  3. ürünün bu olduğun apple yönetimide doğrulamış durumda şuan sadece piyasaya sürülmesini ve fiyatının ne kadar olacağını bekliyoruz

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz