Teknoloji

GitHub’dan geliştiriciler için kullanışlı video yükleme özelliği

github video

GitHub, proje havuzlarına video desteği ekledi. Bu, geliştiricilerin ve diğer katkıda bulunanların, uzun açıklamalar yazmadan ve bir dizi ekran görüntüsü yüklemeden tasarım konseptlerini veya hata reprodüksiyonlarını göstermelerini kolaylaştırıyor.

Kod barındırma şirketi geçen aralık ayında bu özelliği test etmeye başladı ve şimdi herkes tarafından kullanılabilir. .mp4 ve .mov dosyalarını sorunlara, çekme isteklerine ve tartışma yorumlarına yükleyebilirsiniz.

Kodun neden olduğu hataları kolayca göstermenin yanı sıra videolar, neden bir çekme isteği yerleştirdiğinizi veya en son katkınızla projeye hangi işlevleri eklemeyi amaçladığınızı göstermek için kullanışlı olabilir.

github video

Buna ek olarak, eğer bu bir eğitim projesiyse videolar, yeni başlayan programcıların daha açıklayıcı derslerle kendi kurslarını oluşturmalarına yardımcı olabilir.

GitHub, web arayüzünün yanı sıra iOS ve Android uygulamalarından da video yükleyebileceğinizi söyledi. Mobil uygulamalarda çalışıyorsanız, artık doğrudan telefonunuzdan uygulama testinin ekran kaydını yükleyebilirsiniz.

Bu yeni özellikle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER