GitHub’dan geliştiriciler için kullanışlı video yükleme özelliği

GitHub, proje havuzlarına video desteği ekledi. Bu, geliştiricilerin ve diğer katkıda bulunanların, uzun açıklamalar yazmadan ve bir dizi ekran görüntüsü yüklemeden tasarım konseptlerini veya hata reprodüksiyonlarını göstermelerini kolaylaştırıyor.

Kod barındırma şirketi geçen aralık ayında bu özelliği test etmeye başladı ve şimdi herkes tarafından kullanılabilir. .mp4 ve .mov dosyalarını sorunlara, çekme isteklerine ve tartışma yorumlarına yükleyebilirsiniz.

Kodun neden olduğu hataları kolayca göstermenin yanı sıra videolar, neden bir çekme isteği yerleştirdiğinizi veya en son katkınızla projeye hangi işlevleri eklemeyi amaçladığınızı göstermek için kullanışlı olabilir.

github video

Buna ek olarak, eğer bu bir eğitim projesiyse videolar, yeni başlayan programcıların daha açıklayıcı derslerle kendi kurslarını oluşturmalarına yardımcı olabilir.

GitHub, web arayüzünün yanı sıra iOS ve Android uygulamalarından da video yükleyebileceğinizi söyledi. Mobil uygulamalarda çalışıyorsanız, artık doğrudan telefonunuzdan uygulama testinin ekran kaydını yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android Auto için dikkat dağınıklığını azaltan yeni özellikler

Bu yeni özellikle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun