Giphy Vine fenomenlerine kucak açmaya hazırlanıyor

giphy vineTwitter kısa video platformu Vine’ı kapatacağını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Vine’ın kullanıcı tabanı bu haberi, tahmin edilebileceği üzere, pek de hoş karşılamadı. Kullanıcılar Twitter’a olan öfkelerini yine Twitter üzerinden dile getirdi.

Giphy Vine kullanıcılarına alternatif sunmak için vakit kaybetmedi

Vine fenomenlerini çekmek için ilk hamle yapan platformlardan birisi de Giphy oldu. Şirket, Vine kullanıcılarına videolarını hareketli görüntü servisine aktarmaları için bir araç sunacağını açıkladı.

Vine’ın internet sitesinin kapatılmayacağı Twitter tarafından duyurulmuştu. Ancak site, mevcut videolar için dijital bir arşiv olmanın ötesinde bir işlev sunmayacak. Giphy’nin transfer aracı ise Vine arşivlerini saklamak isteyenler için alternatif bir araç niteliği taşıyacak. Söz konusu aracın ne zaman hazır hâle geleceği konusunda şu an için somut bir bilgi verilmiş değil.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...