Video: Samsung Gear 360 (2017) Kutusundan Çıkıyor

Samsung’un 360 derece içerik üretimine yönelik ilk ürünü MWC 2016’da duyurulan Gear 360 olmuştu. Geçen yılın sonlarına doğru Türkiye piyasasına giriş yapan bu kameranın 2017 model versiyonunu ise Galaxy S8 ve S8+’ın tanıtıldığı lansmanda görmüştük.

Samsung Gear 360 2017 modeli daha küçük, cebe daha rahat sığan bir gövdeyle birlikte geliyor. Bu sayede elde rahatlıkla tutulup, daha uzun süre boyunca kullanılması mümkün oluyor. Kontrollere erişim de çok daha rahat hâle getirilmiş.

USB-C portuyla bilgisayar bağlantısı yapılan ve yine buradan şarj edilen kameranın microSD kart yuvası da akıllı telefonlarda gördüğümüz gibi, tepsi şeklinde tasarlanmış.

Galaxy S8, S8+, S7, S7 edge, S6, S6 edge, S6 edge+, Note 5, A7 (2017), A5 (2017) gibi cihazlarla kullanılabilen Gear 360 2017 için Samsung yeni bir Gear 360 uygulaması da geliştirmiş. Bu uygulamayı Google Play ve Samsung Galaxy Apps gibi uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirmek mümkün oluyor. Ayrıca çekilen 360 derece görüntüleri PC’ye aktarıp düzenlemek de mümkün oluyor.

Gear 360’ın 2017 model versiyonu, selefine göre neredeyse yarı yarıya azalmış bir hacimle geliyor. Lenslerin yer aldığı bölüm neredeyse yarı büyüklüğe indirilmiş. Ayrıca ilk nesil üründeki üç ayaklı yapı kaldırılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'dan şimdiye kadarki en yüksek gelir ve kâr geldi

Gear 360 2016 modeli daha çok kamerayı bir yere sabitleyip çekim yapmayı ön plana alırken, Gear 360 2017’nin ise daha çok elde tutulup, sürekli hareket hâlindeyken bile 180 veya 360 derece görüntülerin çekimine önem verdiğini görüyoruz.

Samsung 360 derece video ve fotoğraf kamerasının detaylı incelemesi çok yakında Teknoblog’da olacak. Şimdi sizi kutu açılımı videosuyla baş başa bırakalım.

Evrensel Denetim en son iPadOS ve macOS Monterey beta sürümleri ile ilk kez görüldü

Apple'ın iPadOS ve macOS Monterey için çıkardığı en yeni geliştirici beta sürümleri, uzun zamandır beklenen Universal Control, yani Evrensel Denetim adlı özelliğin nihayet yakın...

iPhone’ları POS cihazına dönüştürecek güncelleme yolda

Küçük işletmeler yakında POS cihazına ihtiyaç duymadan banka veya kredi kartlarıyla ödeme alabilecek. Bloomberg'in haberine göre, Apple iOS 15.4 ile birlikte iPhone sahiplerinin cihazlarını...

Twitter’ın şeffaflık raporu içerik kaldırma taleplerindeki rekor artışı gösteriyor

Twitter tarafından yayınlanan en yeni şeffaflık raporu, devletlerden gelen içerik kaldırma taleplerinin şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor. 2021'in ocak ve haziran ayları...