Teknoblog Mobil Gboard Android uygulamasında yazılardan GIF animasyonu oluşturulabilecek

Gboard Android uygulamasında yazılardan GIF animasyonu oluşturulabilecek

Gboard Android uygulaması için yayınlanan son güncelleme ile daha önce sunulan bazı özellikleri geliştiriliyor.

gboard mini

gboard androidGoogle, Gboard klavyesine düzenli olarak olarak yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Gboard Android uygulaması için yayınlanan son güncelleme ile daha önce sunulan bazı özellikleri geliştiriliyor. Geliştirilen özelliklerden birisi de, kısa süre önce uygulamaya eklenen GIF animasyonu oluşturabilme yeteneği oldu.

Uygulamanın en yeni versiyonuyla birlikte kullanıcıların yazılardan da GIF animasyonu oluşturabilmesi mümkün hâle geldi. Buna ek olarak, uygulama içinde yapılan çıkartma aramalarında da 15 dil için daha destek sunulmaya başladı.

Gboard’un dünya üzerinde konuşulan tüm dilleri desteklemesini isteyen Google, bu konudaki girişimlerini de sürdürüyor. Yayınlanan son güncelleme ile Gboard’un kapsama alanına 28 dil daha eklendi. Çoğunluğunu yerel olarak nitelenebilecek dillerin oluşturduğu listede Horasan Türkçesi, Karaçay dili, Lezgice gibi seçenekler de yer alıyor.

Gboard Android uygulamasına kelimelerden GIF oluşturma desteği getiren güncelleme, Google Play Store üzerinden indirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Google Project Stream ile geleceğin oyun deneyimini test ediyor
Önceki HaberYouTube hikaye özelliğini mobil uygulamalarında test ediyor
Sonraki HaberTesla sürücüsüz otomobil için kendi yapay zekâ yongasını geliştiriyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz