Gboard Android uygulaması güncellemeyle hız kazandırıyor

gboard androidGoogle akıllı telefon ve tabletlerde kullanılması amacıyla geliştirdiği klavyesi Gboard’un Android uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, Gboard Android uygulamasını kullananlara mesajlarını daha hızlı biçimde yazma imkanı sunuyor.

Güncellenen uygulama, İngilizce bir mesaj veya yazı yazarken cümleleri tek tek kelimelerle tamamlamak yerine bir hamlede tamamlayacak. Bu sayede bir mesaja hızla yanıt vermek veya bir durum güncellemesini daha çabuk biçimde paylaşmak mümkün hâle gelecek.

Güncellemenin zaman kazandırmaya yönelik olarak getirdiği yenilikler, gelişmiş tahmin yeteneğiyle sınırlı kalmıyor. Yenilenen emoji arama kutusu, kullanıcılarına favori emojilerini çizerek arama imkanını sağlıyor. Böylelikle kullanıcıların aradıklarını çok daha hızlı biçimde bulabilmeleri amaçlanıyor.

Gboard’un Google üzerinde arama yapma aracı da artık birden fazla sonucu gösterebiliyor. Böylelikle sohbeti kesmeden internette bir adres, yemek tarifi veya YouTube videosu aramak kolaylaşıyor.

Gboard Android uygulamasının dil desteklerinin de kapsamı genişliyor

Güncelleme uygulamanın sunduğu dil desteklerinin kapsamını da genişletiyor. İran Azericesi, Belçika Fransızcası, Hawaii dili gibi dillerde hareketle yazma ve öneri desteği getiren son güncelleme, çok sayıda yerel dilde yazmayı destekleyen klavyeleri de kullanıcılara sunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....