Gboard Android uygulamasının çıkartma desteği güncellemeyle genişliyor

gboard androidGboard Android uygulaması için hazırlanan son güncelleme, klavyeye çıkartmalar için yerel destek getiriyor. Bugüne kadar sadece cihazında Google Allo uygulaması bulunan kullanıcılar, Gboard’daki çıkartmaları kullanabiliyordu.

Yayınlanan son güncellemeyle birlikte bu durum değişiyor. Uygulamanın en yeni versiyonu, klavye uygulamasına dört yeni yerel çıkartma paketi ekliyor.

Google’ın Android üzerindeki Gboard kullanıcılarına sunduğu yenilikler çıkartma desteğinin genişletilmesiyle sınırlı kalmıyor. Güncellemeyle birlikte Gboard, 40 yeni dili daha desteklemeye başlıyor.

Gboard Android uygulaması toplamda 120 dili destekliyor

Güncellemeyle birlikte Gboard, Japonca için yerel giriş desteği sunuyor. Yerel giriş desteği, Latin alfabesini kullanmayan başka dilleri de kapsıyor. Söz konusu diller için bugüne kadar başka bir giriş yöntemine başvurmak gerekiyordu. Yayınlanan güncelleme ile sorun ortadan kalktı ve Google’ın sanal klavyesinin Android üzerinde desteklediği dillerin sayısı 120’ye ulaştı. Gboard Android uygulaması 2016’nın aralık ayında kullanıcılarla buluşmuştu. Gboard’un iOS uygulaması da geçtiğimiz şubat ayında Türkçe dil desteğine kavuşmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...