Garmin’den klasik saat gibi görünen yeni akıllı saat: Vivomove Trend

Giyilebilir ürün pazarının ve bunun altındaki akıllı saat kategorisinin önemli oyuncularından biri olan Garmin, portföyünü yeni ürünlerle genişletmeye devam ediyor. Garmin Vivomove Trend ilk bakışta standart bir saat gibi görünse de, ekranın altında güçlü özellikler barındırıyor.

Garmin gizli ekran teknolojisini daha önce Vivomove Sport modelinde kullanmıştı. Vivomove Trend ise bu teknolojiyi biraz daha ileriye taşıyor. Vivomove Sport’ta sadece ekranın alt kısmında küçük bir alan görünür ekran niteliğine sahip. Vivomove Trend’de ise bu alan ikiye katlanıyor. Garmin logosu 9 sayısının olması gereken yeri alırken, görünür ekranlar kadranın hem üst hem de alt kısımlarını kapsıyor. Bu da tek bakışta daha fazla bilginin görülebileceği anlamına geliyor.

Bu fiziksel alanlar ekran uyandırıldığında ortadan kayboluyor. Saatte herhangi bir fiziksel tuş olmadığı için kontroller de ekran üzerinde kaydırma ve dokunma hareketleriyle sağlanıyor. 40 mm kasaya sahip saatte ekranı paslanmaz çelik çerçeve sarıyor. Silikon kayış içinse yedi farklı renk seçeneği sunuluyor.

garmin vivomove trend

5 günlük bir pil ömrü vaadeden Vivomove Trend’in pili Qi kablosuz şarj standardını destekleyen cihazlarla doldurulabiliyor.

garmin vivomove trend

Garmin Vivomove Trend için ne kadar ödemek gerekiyor?

Akıllı saati hem Android telefonlarla hem de iPhone’larla kullanmak mümkün. Telefona gelen bildirimleri gösteren akıllı saat, Garmin Pay mobil ödeme sistemini de destekliyor. Kalp atış hızı sensörüne sahip olan Vivomove Trend, kandaki oksijen seviyesini de ölçebiliyor. Uyku, âdet döngüsü ve stres takibi de saatin özellikleri arasında sayılıyor.

Garmin Vivomove Trend’in siyah ve gümüş modelleri için 270 dolar ödemek gerekiyor. Altın rengi versiyonlarda ise fiyat 300 dolara çıkıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun